Layout Builder Browser (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Closed
da: Lukket

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Block
da: Blok

en: Add block
da: Tilføj blok

en: Provider
da: Udbyder

en: Block ID
da: Blok ID

en: Are you sure you want to delete the block %name?
da: Ønsker du at slette blokken %name?

en: Image path
da: Billedesti

en: Blocks
da: Blokke

en: Opened
da: Åbnet

en: Category ID
da: Kategori ID

en: Image alt text
da: Alternativ tekst

en: Choose a block
da: Vælg en blok

en: Weight for @block block
da: Vægten af blokken @block

en: Filter by block name
da: Filtrér efter bloknavn

en: Enter a part of the block name to filter by.
da: Indtast en del af bloknavnet at filtrere efter.

en: Block category
da: Blokkategori

en: The block %name has been deleted.
da: Blokken %name er blevet slettet.

en: All available blocks are listed.
da: Viser alle tilgængelige blokke.
