Layout Builder Browser (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Closed
pt: Encerrada

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Add block
pt: Adicionar bloco

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Block ID
pt: ID do Bloco

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar o bloco %name?

en: Image path
pt: Caminho da imagem

en: Blocks
pt: Blocos

en: Category ID
pt: Identificador da categoria

en: Choose a block
pt: Escolha um bloco

en: Weight for @block block
pt: Peso do bloco @block

en: Filter by block name
pt: Filtrar por nome de bloco

en: Enter a part of the block name to filter by.
pt: Escreva uma parte do nome do bloco para filtrar.

en: Block category
pt: Categoria do bloco

en: The block %name has been deleted.
pt: O bloco %name foi eliminado.

en: All available blocks are listed.
pt: Todos os blocos disponíveis são listados.
