Layout Builder Browser (8.x-1.7) - en to eu translation catalogue (25 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Closed
eu: Itxita

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: ID
eu: IDa

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: Image path
eu: Irudiaren bide-izena

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: Weight for @block block
eu: @block blokearentzako pisua
