Layout Builder Browser (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Closed
ja: クローズド

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Block
ja: ブロック

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Block ID
ja: ブロックID

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ja: 本当に、%name ブロックを削除してもよろしいですか？

en: Image path
ja: イメージパス

en: Blocks
ja: ブロック

en: Category ID
ja: カテゴリーID

en: Choose a block
ja: ブロックを選択

en: Weight for @block block
ja: ブロック @block のウェイト

en: Filter by block name
ja: ブロック名で絞り込み

en: Enter a part of the block name to filter by.
ja: 絞り込むブロック名の一部を入力してください。

en: Block category
ja: ブロック・カテゴリー

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー

en: The block %name has been deleted.
ja: ブロック %name を削除しました。
