Layout Builder Browser (8.x-1.8) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Closed
de: Geschlossen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Add block
de: Block hinzufügen

en: Provider
de: Anbieter

en: Block ID
de: Block-ID

en: Are you sure you want to delete the block %name?
de: Möchten Sie den Block %name wirklich löschen?

en: Image path
de: Bildpfad

en: Blocks
de: Blöcke

en: Opened
de: Geöffnet

en: Category ID
de: Kategorie-ID

en: Image alt text
de: Bild Alt text

en: Choose a block
de: Einen Block auswählen

en: Weight for @block block
de: Gewichtung für Block @block

en: Filter by block name
de: Nach Blockname filtern

en: Enter a part of the block name to filter by.
de: Geben Sie einen Teil des Blocknamens ein, um danach zu filtern.

en: Block category
de: Blockkategorie

en: The block %name has been deleted.
de: Der Block %name wurde gelöscht.

en: All available blocks are listed.
de: Alle vorhandenen Blöcke werden aufgelistet.

en: Use modal
de: Modal verwenden
