Layout Builder Browser (8.x-1.8) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Block
el: Μπλοκ

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Provider
el: Πάροχος

en: Are you sure you want to delete the block %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το μπλοκ %name;

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Weight for @block block
el: Βαρύτητα για το μπλοκ @block

en: Filter by block name
el: Φιλτράρισμα ανά όνομα μπλοκ

en: Enter a part of the block name to filter by.
el: Εισάγετε ένα μέρος του ονόματος του μπλοκ με το οποίο να γίνει το φιλτράρισμα.

en: The block %name has been deleted.
el: Το μπλοκ %name διαγράφηκε.
