Layout Builder Browser (8.x-1.8) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Closed
uk: Закрито

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Block
uk: Блок

en: Add block
uk: Додати блок

en: Provider
uk: Постачальник

en: Block ID
uk: ID блоку

en: Are you sure you want to delete the block %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок %name?

en: Image path
uk: Шлях до зображення

en: Blocks
uk: Блоки

en: Opened
uk: Відкрито

en: Category ID
uk: ID категорії

en: Image alt text
uk: Альтернативний текст зображення

en: Choose a block
uk: Виберіть блок

en: Weight for @block block
uk: Вага блоку @block

en: Filter by block name
uk: Фільтр за назвою блоку

en: Enter a part of the block name to filter by.
uk: Для фільтрування введіть частину назви блоку.

en: Block category
uk: Категорія блоку

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: The block %name has been deleted.
uk: Блок %name було успішно видалено.

en: All available blocks are listed.
uk: Усі доступні блоки в списку.
