Layout Builder Browser (8.x-1.6) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Closed
id: Ditutup

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Block
id: Blok

en: Add block
id: Tambah blok

en: Provider
id: Penyedia

en: Are you sure you want to delete the block %name?
id: Anda yakin ingin menghapus blok %name ini?

en: Blocks
id: Blok

en: Category ID
id: ID Kategori

en: Choose a block
id: Pilih sebuah blok

en: Weight for @block block
id: Bobot blok @block
