Layout Builder Browser Block Library (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Back
pt: Voltar

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Filter by block name
pt: Filtrar por nome de bloco

en: Enter a part of the block name to filter by.
pt: Digite uma parte do nome do bloco para filtrar.

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: Custom Block Library
pt: Biblioteca de blocos personalizados
