Layout Builder Browser Block Library (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Back
pt: Para trás

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Filter by block name
pt: Filtrar por nome de bloco
