Layout Builder Browser Block Library (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Back
ru: Назад

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Status message
ru: Статус

en: Filter by block name
ru: Фильтровать по названию блока

en: Enter a part of the block name to filter by.
ru: Для фильтрации введите часть названия блока.

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета

en: Custom Block Library
ru: Библиотека Пользовательских блоков
