Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Link
ar: رابط

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
