Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Link
tr: Bağlantı

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: View block
tr: Bloğu görüntüle
