Layout Builder IPE (1.0.0-alpha7) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Edit
pl: Edytuj

en: Layout
pl: Układ

en: Customize
pl: Dostosuj

en: About
pl: O stronie

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Status message
pl: Komunikat

en: Save Layout
pl: Zapisz Układ

en: Section @section
pl: Sekcja @section

en: The changes to the layout have been discarded.
pl: Zmiany w układzie zostały odrzucone.

en: The layout has been reverted back to defaults.
pl: Układ został przywrócony do stanu domyślnego.
