Layout Builder IPE (1.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Edit
pt: Editar

en: Customize
pt: Personalizar

en: About
pt: Sobre

en: Break lock
pt: Desfazer bloqueio

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Save Layout
pt: Guardar Disposição

en: Section @section
pt: Seção  @section

en: The changes to the layout have been discarded.
pt: As alterações de disposição foram descartadas.

en: The layout has been reverted back to defaults.
pt: O layout foi revertido para os predefinidos.

en: Layout Builder tools
pt: Ferramentas de criação de Layout
