Layout Builder IPE (1.0.0-beta10) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Customize
de: Anpassen

en: About
de: Über

en: Break lock
de: Sperre aufheben

en: Discard changes
de: Änderungen verwerfen

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Save Layout
de: Layout speichern

en: Section @section
de: Abschnitt @section

en: {@name} from route
de: {@name} der Route

en: The changes to the layout have been discarded.
de: Die Änderungen am Layout wurden verworfen.

en: The layout has been reverted back to defaults.
de: Das Layout wurde auf die Standardwerte zurückgesetzt.

en: Layout Builder tools
de: Layout Builder-Werkzeuge
