Layout Builder Kit (2.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: title
hu: cím

en: None
hu: Nincs

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Label
hu: Címke

en: Top
hu: Teteje

en: Large
hu: Nagy

en: Modules
hu: Modulok

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Node
hu: Tartalom

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Bottom
hu: Alja

en: Custom
hu: Egyéni

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: System
hu: Rendszer

en: Display title
hu: Cím megjelenítése

en: Link URL
hu: Hivatkozás webcím

en: Alignment
hu: Igazítás

en: icon
hu: ikon

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Tabs
hu: Fülek

en: About
hu: Leírás

en: Title position
hu: Cím pozíciója

en: Image style
hu: Képstílus

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: "@block" block
hu: „@block” blokk
