Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: title
ar: عنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Top
ar: الأعلى

en: Large
ar: كبير

en: View
ar: عرض

en: Modules
ar: الوحدات

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Custom
ar: مخصص

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: System
ar: النظام

en: Display title
ar: عرض العنوان

en: Link URL
ar: رابط

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Revert
ar: استرجع

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة

en: "@block" block
ar: صندوق "@block"
