Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Medium
bn: মাঝারি

en: System
bn: সিস্টেম

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
