Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: title
cs: nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Top
cs: Nahoru

en: Large
cs: Velký

en: View
cs: Zobrazit

en: Modules
cs: Moduly

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Add block
cs: Přidat blok

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Bottom
cs: Dole

en: Custom
cs: Vlastní

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Medium
cs: Střední

en: System
cs: Systém

en: Display title
cs: Zobrazit nadpis

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Revert
cs: Vrátit

en: icon
cs: ikona

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Tabs
cs: Záložky

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: CSS Class
cs: CSS třída

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: "@block" block
cs: Blok "@block"
