Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: title
eu: izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Top
eu: Goian

en: Large
eu: Handia

en: View
eu: Bista

en: Modules
eu: Moduluak

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Bottom
eu: Behean

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: System
eu: Sistema

en: Display title
eu: Izenburua erakutzi

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Image style
eu: Irudiaren tankera
