Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: title
fi: otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Large
fi: Suuri

en: View
fi: Näytä

en: Modules
fi: Moduulit

en: Text
fi: Teksti

en: Created
fi: Luotu

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: CSS class
fi: CSS-luokka

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Custom
fi: Oma

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: System
fi: Järjestelmä

en: Display title
fi: Näytä otsikko

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
