Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (44 entries)

en: Title
gl: Título

en: title
gl: título

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Top
gl: Superior

en: Large
gl: Grande

en: View
gl: Ver

en: Modules
gl: Módulos

en: Text
gl: Texto

en: Created
gl: Creado

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Bottom
gl: Botón

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Medium
gl: Medio

en: System
gl: Sistema

en: Display title
gl: Amosar título

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Revert
gl: Volver

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Image style
gl: Estilo de imaxe
