Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: title
hr: naslov

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Large
hr: Velika

en: View
hr: Pregled

en: Modules
hr: Moduli

en: Text
hr: Tekst

en: Created
hr: Stvoreno

en: Add block
hr: Dodaj blok

en: Bottom
hr: Dno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Medium
hr: Srednji

en: System
hr: Sustav

en: Link URL
hr: URL poveznice

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Image style
hr: Stil slike
