Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Title
is: Titill

en: title
is: titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Top
is: Toppur

en: Large
is: Stórt

en: View
is: Skoða

en: Modules
is: Einingar

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Add block
is: Bæta við blokk

en: CSS class
is: CSS klasi

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: System
is: Kerfi

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Alignment
is: Jöfnun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Revision
is: Útgáfa

en: Tabs
is: Flipar

en: About
is: Um

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
