Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Top
ja: トップ

en: Large
ja: 大

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Image ID
ja: イメージ ID

en: Text
ja: テキスト

en: Created
ja: 作成

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Bottom
ja: ボトム

en: Custom
ja: カスタム

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Medium
ja: 中程度

en: System
ja: システム

en: Display title
ja: タイトルを表示

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Revert
ja: 戻す

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Block ID
ja: ブロックID

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Tabs
ja: タブ

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Video URL
ja: 動画URL

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: "@block" block
ja: "@block" ブロック
