Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Title
oc: Títol

en: title
oc: títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Top
oc: Naut

en: Large
oc: Grand

en: View
oc: Veire

en: Modules
oc: Moduls

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Bottom
oc: Bas

en: Custom
oc: Personalizat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Medium
oc: Mejan

en: System
oc: Sistèma

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Revert
oc: Restablir

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Tabs
oc: Onglets

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Image style
oc: Estil d'imatge
