Layout Builder Kit (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: title
fr: titre

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Top
fr: Haut

en: Large
fr: Grand

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Add block
fr: Ajouter un bloc

en: CSS class
fr: Classe CSS

en: Bottom
fr: Bas

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Medium
fr: Moyen

en: System
fr: Système

en: Display title
fr: Afficher le titre

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Alignment
fr: Alignement

en: icon
fr: icône

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Tabs
fr: Onglets

en: About
fr: À propos

en: Title position
fr: Position du titre

en: Image style
fr: Style d'image

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: "@block" block
fr: le bloc "@block"

en: Content Block
fr: Bloc de contenu
