Layout Builder Kit (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: title
it: titolo

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Top
it: In cima

en: Large
it: Grande

en: Modules
it: Moduli

en: Text
it: Testo

en: Node
it: Nodo

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Bottom
it: In fondo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Medium
it: Medio

en: System
it: Sistema

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: Link URL
it: URL del link

en: Alignment
it: Allineamento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Tabs
it: Schede

en: About
it: Informazioni

en: Image style
it: Stile immagine
