Layout Builder Kit (8.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: title
pt: título

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Label
pt: Rótulo

en: Top
pt: Superior

en: Large
pt: Grande

en: Modules
pt: Módulos

en: Text
pt: Texto

en: Add block
pt: Adicionar bloco

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Bottom
pt: Inferior

en: Custom
pt: Personalizado

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Medium
pt: Médio

en: Media
pt: Mídia

en: System
pt: Sistema

en: Display title
pt: Exibir título

en: Link URL
pt: URL do link

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: icon
pt: ícone

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Tabs
pt: Abas

en: About
pt: Sobre

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: "@block" block
pt: Bloco "@block"

en: Content Block
pt: Bloco de Conteúdo
