Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Top
fa: بالا

en: Large
fa: بزرگ

en: View
fa: مشاهده

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Bottom
fa: پایین

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: System
fa: سیستم

en: Display title
fa: نمایش عنوان

en: Link URL
fa: آدری پیوند

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Alignment
fa: تراز

en: Revert
fa: بازگشت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Block ID
fa: شناسه بلوک

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Layout Builder
fa: ابزار چینش صفحه

en: Content Block
fa: بلوک محتوا
