Layout Builder Kit (8.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: title
nl: titel

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Top
nl: Bovenaan

en: Large
nl: Groot

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Add block
nl: Blok toevoegen

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Custom
nl: Aangepast

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: System
nl: Systeem

en: Display title
nl: Titel weergeven

en: Link URL
nl: Link-URL

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: icon
nl: pictogram

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: About
nl: Over

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: "@block" block
nl: "@block" blok

en: Content Block
nl: Inhoudsblok
