Layout Builder Modal (2.0.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Theme
uk: Тема

en: Options
uk: Опції

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Auto resize
uk: Автоматична зміна розміру

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів
