Layout Builder Modal (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Theme
it: Tema

en: Options
it: Opzioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Auto resize
it: Ridimensiona automaticamente
