Layout Builder Overrides (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: About
hu: Leírás

en: Manage layout
hu: Elrendezés kezelése

en: Layout options
hu: Elrendezés beállításai

en: Layout Builder
hu: Elrendezés építő

en: Allow each @entity to have its layout customized.
hu: Lehetővé teszi minden @entity elrendezésének módosítását.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
hu: Ennek a beállításnak a tiltása előtt vissza kell állítani a megjelenítés összes személyre szabott elrendezését.

en: Use Layout Builder
hu: <em>Layout Builder</em> modul használata
