Layout Builder Overrides (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: About
pt: Sobre

en: Manage layout
pt: Gerir disposição

en: Layout options
pt: Opções do layout

en: Allow each @entity to have its layout customized.
pt: Permite que cada @entity tenha seu layout personalizado.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
pt: Deve reverter todos os layouts personalizados deste ecrã antes de desativar esta opção.

en: Use Layout Builder
pt: Usar o Layout Builder
