Layout Builder Overrides (2.0.0) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Layout
pl: Układ

en: About
pl: O stronie

en: Manage layout
pl: Zarządzaj szablonem

en: Layout options
pl: Opcje układu

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Allow each @entity to have its layout customized.
pl: Zezwalaj każdemu typowi encji @entity na posiadanie własnego układu.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
pl: Konieczne jest przywrócenie wszystkich własnych układów tego formatu wyświetlania, zanim będzie można wyłączyć tę opcję.

en: Use Layout Builder
pl: Użyj Kreatora Układu
