Layout Builder Overrides (2.0.0) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Layout
ru: Макет

en: About
ru: Информация

en: Manage layout
ru: Управление макетом

en: Layout options
ru: Настройки макета

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета

en: Allow each @entity to have its layout customized.
ru: Позволить настраивать макет для каждой сущности "@entity".

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
ru: Вы должны отменить все пользовательские макеты этого отображения, прежде чем сможете отключить эту опцию.

en: Use Layout Builder
ru: Использовать конструктор макета
