Layout Builder Overrides (3.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: About
pt: Sobre

en: Manage layout
pt: Gerenciar layout

en: Layout options
pt: Opções de layout

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: Allow each @entity to have its layout customized.
pt: Permita que cada @entity tenha seu layout personalizado.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
pt: Você deve reverter todos os layouts personalizados deste display antes de desativar esta opção.

en: Use Layout Builder
pt: Usar o Layout Builder
