Layout Builder Restrictions (3.0.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: Back
fr: Précédent

en: Save
fr: Enregistrer

en: Region
fr: Région

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Block ID
fr: ID bloc

en: Category ID
fr: Identifiant de catégorie

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Layout ID
fr: ID mise en page

en: Custom block types
fr: Types de bloc personnalisé
