Layout Builder Restrictions (3.0.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Salvar

en: Region
pt: Região

en: Block
pt: Bloco

en: Block ID
pt: Identificador do bloco

en: Category ID
pt: Identificador da categoria

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Layout ID
pt: ID do layout

en: Custom block types
pt: Tipos de blocos personalizados

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout
