Layout Builder Restrictions (3.0.1) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Region
ru: Область

en: Block
ru: Блок

en: Block ID
ru: ID блока

en: Plugin
ru: Плагин

en: Category ID
ru: ID категории

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Layout ID
ru: ID схемы

en: Custom block types
ru: Типы пользовательского блока

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета
