Layout Builder Restrictions (3.0.2) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: Category
ur: زمرہ

en: Back
ur: واپس

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک
