Layout Builder Restrictions (8.x-2.3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Back
hi: वापस

en: ID
hi: आईडी

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Custom block types
hi: कस्टम ब्लॉक प्रकार
