Layout Builder Restrictions (8.x-2.8) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Region
tr: Bölge

en: Block
tr: Blok

en: Block ID
tr: Blok kimliği

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Layout ID
tr: Yerleşim kimliği

en: Custom block types
tr: Özel blok tipleri

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
