Layout Builder Restrictions (8.x-2.20) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Region
uk: Область

en: Block
uk: Блок

en: Block ID
uk: ID блоку

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Category ID
uk: ID категорії

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Layout ID
uk: ID схеми

en: Custom block types
uk: Власні типи блоків

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів
