Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha1) - en to gd translation catalogue (5 entries)

en: Status
gd: Staid

en: Operations
gd: Gnìomhan

en: Category
gd: Roinn-seòrsa

en: Save
gd: Sàbhail

en: Role
gd: Dreuchd
