Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Operations
gl: Operacións

en: Category
gl: Categoría

en: Save
gl: Gardar

en: Role
gl: Rol

en: Blocks
gl: Bloques

en: Override defaults
gl: Sobrescribir valores predeterminados
