Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Category
pl: Kategoria

en: Save
pl: Zapisz

en: Role
pl: Rola

en: Blocks
pl: Bloki

en: Layouts
pl: Układy

en: Override defaults
pl: Nadpisz ustawienia

en: Layout ID
pl: ID układu

en: Custom block types
pl: Własne typy bloków

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu
