Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Category
ar: التصنيف

en: Save
ar: حفظ

en: Role
ar: الدور

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Override defaults
ar: تجاوز الإعدادات الافتراضية

en: Layout ID
ar: معرف النسق

en: Custom block types
ar: أنواع الصناديق المخصصة
